Pagina 1 van 1

Bergmann 2t Elektro-vrachtwagen

Geplaatst: 03 okt 2019 18:13
door JohoMapi
Hallo allemaal,

Bergmann 2t elektrische vrachtwagen
De Bergmann 2t elektrische vrachtwagen bewijst dat elektrisch rijden niets nieuws is. Bergmann produceerde sinds 1911 verschillende soorten van dergelijke vrachtwagens. De productie van de Bergmann 2t begon rond 1931. Hij is uitgerust met een 14 pk motor die de achteras via kettingen aandrijft. De topsnelheid is 30 km/u, wat niet bepaald snel is. Maar andere vrachtwagens uit dit tijdperk gingen niet veel sneller.
De Duitse Reichspost was een grote klant van de elektrische vrachtwagens en bezat er meer dan 2.600 van! Vanwege de betrouwbare aandrijflijn waren de Bergmann vrachtwagens in de jaren vijftig nog in gebruik.
Er zijn verschillende sets beschikbaar:

N2061D - Bergmann 2t Reichspost (geleverd met bijpassende decals)
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

N2061 - Bergmann 2t Reichspost
Afbeelding

N2561 - SET 2x Bergmann 2t Reichspost
Afbeelding
Afbeelding

De kits zijn ongeverfd.

Meer informatie: https://railnscale.com/2019/10/03/bergm ... eichspost/

Met vriendelijke groet,
Maurice

Re: Bergmann 2t Elektro-vrachtwagen

Geplaatst: 04 okt 2019 11:53
door Alro
Ik wist dat electrisch rijden al lang bestond maar van 2.600 electrische vrachtwagens (en dat alleen voor de Duitse Reichspost) in de jaren 10 van de vorige eeuw sta ik toch echt van te kijken :o

Re: Bergmann 2t Elektro-vrachtwagen

Geplaatst: 04 okt 2019 12:14
door Modelbouwerke
Op 29 april 1899 verbrak de Belg Camille Jenatzy in 1899 het wereldsnelheidsrecord op land in Achères met La Jamais Contente (De Nooit Tevreden), die de eerste elektrische auto in de geschiedenis was die de barrière van 100 km/h doorbrak met 105,882 km/h.
Rond 1900 waren bijna alle auto's elektrisch. Aan het eind van de 19e eeuw werd de brandstofmotor steeds beter, waardoor de elektromotor het uiteindelijk verloor.

Zoals je hierboven kan lezen was het niet zo uitzonderlijk in 1910.

Re: Bergmann 2t Elektro-vrachtwagen

Geplaatst: 05 okt 2019 18:53
door JohoMapi
Hallo allemaal,

Begin 20e eeuw was elektrisch rijden net zo gewoon als rijden op benzine of met stoomwagens. Door uiteindelijke de populariteit van brandstofmotoren (hoe ironisch: dankzij de startmotor) zijn we de elektrische auto's vergeten, en denken we dat elektrisch rijden iets nieuws is.

De zuivelonderneming C. Bolle in Berlijn was indertijd ook een grote klant van elektrische voertuigen en had er meer dan 200! Vanwege de betrouwbare aandrijflijn waren de Bergmann vrachtwagens in de jaren vijftig nog in gebruik.
Van deze versie heb ik de volgende sets uitgebracht:

N2062D - Bergmann 2t Meierei C. Bolle (met bijpassende decals)
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

N2062 - Bergmann 2t Meierei C. Bolle
Afbeelding

N2562 - SET 2x Bergmann 2t Meierei C. Bolle
Afbeelding
Afbeelding

Er is ook een alleraardigst reclamefilmpje van deze zuivelonderneming, waarin de electro-vrachtwagen voorkomt:
https://www.bolle-meierei.com/wp-conten ... ntrick.mp4

Alle sets zijn statische ongelakte 3D-geprinte schaalmodellen.
Meer informatie vind je hier: https://railnscale.com/2019/10/04/bergm ... i-c-bolle/

Met vriendelijke groet,
Maurice