Pagina 1 van 1

Antislipbanden

Geplaatst: 23 jun 2011 08:32
door HeZwi
Hallo allemaal.
Heb een vraag omtrent antislipbanden.
Had vorige keer een vraag gesteld over het vastzetten van de rails op een grasmat van Busch.
Heb met een plamuurmesje,waar de rails moet komen het gras weggeschraapt en daarna rails gespijkerd.
Het resultaat is dat de lok's minder lawaai maken.
Nu heb ik gisteren een rode lok BR 216 van Minitrix binnen gekregen.
Deze heeft antislipbanden en loopt bijna geruisloos over de baan.
Is het niet beter om dan alle lok's met antislipbanden te voorzien?
Heb n.l. nog 1 BR 218.3 BR 216 en 2 BR 212 van Minitrix.
Hier zitten n.l. nergens antislipbanden onder.

Mvg. Henk :) :)

Re: Antislipbanden

Geplaatst: 23 jun 2011 08:53
door Thrilly
Hoi Henk,

In principe horen ze het wel te hebben. Geruislozer zullen ze er niet van gaan rijden. Wat wel zo is is dat je nu behoorlijk wat trek kracht mist. Het is dus zeker aan te raden wel te doen.

Re: Antislipbanden

Geplaatst: 23 jun 2011 09:42
door HeZwi
Thrilly schreef:Hoi Henk,

In principe horen ze het wel te hebben. Geruislozer zullen ze er niet van gaan rijden. Wat wel zo is is dat je nu behoorlijk wat trek kracht mist. Het is dus zeker aan te raden wel te doen.
Ja,de trekkracht is niet zo best.
Maar de nieuwe lok BR218 hoor je haast niet. De andre lok's maken meer lawaai.
Of....... zullen ze geolied moeten worden?
Ben zelf helaas nog niet zo'n techneut op dit gebied.

Gr. Henk.

Re: Antislipbanden

Geplaatst: 23 jun 2011 10:02
door Rick
Hoe oud zijn de verschillende locs? Oude Minitrix locs maken meer lawaai dan de nieuwere modellen.

Re: Antislipbanden

Geplaatst: 23 jun 2011 10:10
door Michiel
Het stil rijden van locomotieven heeft weinig te maken met anti-slipbandjes, maar eerder met de constructie van motor en overbrenging. Over het algemeen gezien zijn modelletjes van een recente ontwerp en fabricage stil. Oudere modelletjes kunnen wat luidruchtiger zijn. Gaan we naar modelletjes van de jaren 60 en 70, zijn er echte krijsers tussen. Die krijg je niet stil.

Het goed schoonmaken van motor en overbrenging, het sekuur smeren en invetten en dan een tijdje laten inrijden, maken de modelletjes meestal wat stiller.

en dan het digitaliseren, waarbij je een op-schaal snelheidsbeperking oplegt, heeft ook een positieven invloed, want we gaan niet meer met het analoge modelletje oerend-hard rondscheuren.