Pagina 1 van 1
Bezetmelders op mijn baan
Geplaatst: 20 jan 2015 22:58
door marcopolo273
Beste mensen,
Hier mijn baan. Ik rij nog analoog maar wil met de tijd over op digitaal. De binnenste baan heb ik niet aangelegd omdat dit in praktijk niet helemaal uit kwam. Ik vind dat niet erg want ik heb nu een klein stukje rangeer gebied aangelegd en tussen de achterste sporen toch een klein schaduw station. Zijn maar drie sporen hoor maar heb gewoon niet meer ruimte. Mijn vraag is daarom ook is het nodig om met bezet melders te gaan werken of zeggen jullie niet doen en karren. Ben benieuwd hoe jullie erover denken.
Re: Bezetmelders op mijn baan
Geplaatst: 21 jan 2015 12:28
door JacZ
Hallo Marc,
Hangt er m.i. van af of je computergestuurd digitaal wil gaan rijden. In dat geval zijn de melders de ogen en de oren van de computer. Ik gebruik zelf een multiprotocol centrale en alle locs zijn voorzien van multiprotocol decoders. Rijden doe ik via DCC, maar het onderliggende protocol is Selectrix en dat wordt gebruikt voor het schakelen en het melden. Ik kan mede daardoor toe met één melder per blok. Het op het juiste punt laten stoppen van een loc c.q. trein in een blok gaat bij mij door iTrain en het definiëren van "posities".
vr.gr.
Jac
Re: Bezetmelders op mijn baan
Geplaatst: 21 jan 2015 17:54
door marcopolo273
Oké duidelijk. Ik wil met de tijd gewoon gaan rijden met een multi maus. Is het dan ook nodig of niet. Ben er totaal niet in thuis. Heb nog veel te leren merk ik wel.
Re: Bezetmelders op mijn baan
Geplaatst: 21 jan 2015 18:10
door JacZ
Voor alleen rijden heb je geen bezetmelders nodig.
Jac
Re: Bezetmelders op mijn baan
Geplaatst: 21 jan 2015 19:29
door spoor65
Marc,
Als je alleen met de Multimaus wilt gaan rijden, kun je de bezetmelders gerust vergeten,
die worden pas van belang op moment dat je de besturing via een pc programma gaat regelen, want dat zal de het programma moeten kunnen zien, waar treinen staan.
Eventueel kun je al rekenschap houden voor de toekomst en alvast secties maken, maar verder hoef je niet te gaan.
mvg
Freddy
Re: Bezetmelders op mijn baan
Geplaatst: 21 jan 2015 20:04
door spoor65
Maar even voor een beter antwoord van de specialisten,
dit topic had beter even in digitale vraagbaak kunnen staan.
dus heb het ff gemeld aan de moderators met het verzoek het even te verplaatsen.
mvg
Freddy
Re: Bezetmelders op mijn baan
Geplaatst: 21 jan 2015 20:15
door marcopolo273
Oké Freddy bedankt voor je uitleg het is duidelijk.
Bedankt ook dat je even melding hebt gemaakt anders word het zo n rommeltje hè. Deed het niet met opzet natuurlijk. Thx.
Re: Bezetmelders op mijn baan
Geplaatst: 21 jan 2015 20:49
door Nighthawk
Leuke baan zo ,
Maar is het stijg en daal percentage niet erg groot ?
ik ben maar een leek maar zit zo het rondje te bekijken , misschien kijk ik verkeerd
maar vermoed dat er niet veel ruimte is om van 0 naar minimaal 40 te kunnen stijgen
vermoed dat ik het verkeerd ziet
maar ik blijf deze baan volgen
vind het ontwerp wel leuk met vele mogelijkheden
en misschien kan ik er weer een hoop van leren
Met Vr. Gr. Fred
Re: Bezetmelders op mijn baan
Geplaatst: 21 jan 2015 21:24
door marcopolo273
Hoi Fred,
Deze baan heb ik niet zelf bedacht. Het idee is me aangeleverd. Niet zo origineel eigenlijk maar ik vind dit voor de mogelijkheden die ik hier heb een hele mooie baan. Er zit best veel rijlengte in moet ik zeggen. Daarnaast is het zo dat mijn plaat 2,25 x 1,25 dus iets groter dan afgebeeld. De eerste verhoging ligt op zes centimeter dus ik red het precies met een stijging van 3% per meter. Ja en zoals veel n spoor fanaten weten is 25 cm in deze schaal best heel veel wat je aan ruimte erbij kunt smokkelen.

Re: Bezetmelders op mijn baan
Geplaatst: 25 jan 2015 18:40
door Norbert
Dat is een leuke baan Marc. Heb je ook al nagedacht om met z21 van Fleischmann/ROCO te gaan rijden en de baan aan te sturen met een app?
groeten Norbert