Pagina 1 van 1

Goed fout gegaan met trein bij Dalfsen

Geplaatst: 23 feb 2016 11:10
door epocheales denken
Goedemorgen allen,

Voor degene die het nog niet wisten, helaas een ernstig ongeluk gebeurd met een trein en een hoogwerker op rupsbanden vanmorgen op een spoorwegoverweg bij Dalfsen:

http://nos.nl/liveblog/2088577-ravage-b ... onden.html

groet,

Hans

Re: Goed fout gegaan met trein bij Dalfsen

Geplaatst: 23 feb 2016 14:00
door Raymond (UK)
Dat was hier in Yorkshire op de radio vanmorgen.

Thoughts are with the drivers family :|

Re: Goed fout gegaan met trein bij Dalfsen

Geplaatst: 23 feb 2016 14:11
door neudalhausenstadbahn
Wat ik echt niet kan begrijpen is dat je met zo'n hoogwerker die volgens ooggetuige 10min nodig heeft om over te steken een spoorwegovergang mag berijden. Dat zou echt niet moeten mogen want bij de meeste Nederlandse spoorlijnen rijden de trein zo vaak dat die tijd er gewoon niet is.

Dit moest ik echt even ergens kwijt, groetjes Michiel

Re: Goed fout gegaan met trein bij Dalfsen

Geplaatst: 23 feb 2016 14:19
door Ad_M
Ben heel gek op GTW's maar die zijn vervangbaar
De machinist niet....
Raymond (UK) schreef:Thoughts are with the drivers family :|
Idem, verschrikkelijk voor de familie :|

Ad

Re: Goed fout gegaan met trein bij Dalfsen

Geplaatst: 23 feb 2016 15:06
door spoor65
Ook hier mijn gedachten aan de nabestaanden van de mcn.
Bij de gewonden en overige betrokkenen.
En natuurlijk bij de collega`s van Arriva.

Eigenlijk wel verbaasd dat de complete cabine door deze impact volledig weg geslagen is.
Dit in een tijd dat er toch steeds meer en hogere eisen aan de veiligheid en stevigheid van moderne treinen worden gesteld.

mvg

Freddy

Re: Goed fout gegaan met trein bij Dalfsen

Geplaatst: 23 feb 2016 15:45
door Ad_M
spoor65 schreef:Eigenlijk wel verbaasd dat de complete cabine door deze impact volledig weg geslagen is.
Freddy
Zo ver ik het goed begrepen heb dus aanname van mijn kant uit:
Freddy, neus van de GTW vol op het frame / contragewicht van de hoogwerker...

Mvg,
Ad

Re: Goed fout gegaan met trein bij Dalfsen

Geplaatst: 23 feb 2016 15:59
door WilcoV
Vreselijk dit. RIP collega.
Gezien de schade, maar het onderzoek zal het uiteindelijk uitwijzen, kan het haast niet anders dan dat de aanrijding frontaal is geweest met het zwaarste gedeelte van de hoogwerker.
Ik kan me nog het ongeval herinneren in Roermond tussen de DM'90 en een goederentrein waarbij onze NS collega is omgekomen. De toch behoorlijk zwaar verstevigde DM'90 cabine was toen ook grotendeels vernield. Bij het ongeval tussen de SLT en VIRM in Amsterdam, waren beide cabines, hoewel redelijk intact, toch danig beschadigd. Hier was het geluk bij een ongeluk de lage snelheid.
Zelf heb ik enige jaren terug een zware aanrijding met een VIRM gehad met een vrachtwagen bij Maarsbergen. Bij de aanrijding was de snelheid van de VIRM al teruggebracht van 140 naar 80 km/u en heb ik het zwakste deel van de oplegger geraakt, toch was de cabine nog redelijk intact. De frontruit was vernield en de grootste klap was opgevangen door de bodemplaat die achter de cabine enigszins verbogen was. De oplegger was hierbij precies op het zwakste punt geraakt, achter de truck en voor de achterwielen. Indien hierbij echter een zwaarder deel geraakt was, of een zwaardere vrachtwagen (dit was 'slechts' een koelwagen) denk ik dat de schade aan de cabine veel aanzienlijker was geweest.
Wel ben ik benieuwd wat het onderzoek over de cabineconstructie zal uitwijzen. We weten dat, hoewel steeds strengere eisen aan de constructie gesteld worden, de gebruikte materialen steeds lichter worden.

Re: Goed fout gegaan met trein bij Dalfsen

Geplaatst: 23 feb 2016 18:35
door Bart51
Ik sluit me helemaal bij de woorden van Freddie.
Echt verschrikkelijk.
Ook mijn medeleven gaat uit naar de nabestaanden van deze machinist en alle collega's die, al dan niet, nauw betrokken zijn bij deze tragedie door een mijns inziens grove inschattingsfout van een ander!

Bart :cry:

Re: Goed fout gegaan met trein bij Dalfsen

Geplaatst: 23 feb 2016 20:19
door Pruts3r
WilcoV schreef:Zelf heb ik enige jaren terug een zware aanrijding met een VIRM gehad met een vrachtwagen bij Maarsbergen.
...
Wel ben ik benieuwd wat het onderzoek over de cabineconstructie zal uitwijzen. We weten dat, hoewel steeds strengere eisen aan de constructie gesteld worden, de gebruikte materialen steeds lichter worden.
Ik dacht dat bij de VIRM de machinisten zelfs de cabine uit moeten vluchten omdat de cabine de kreukelzone is.

On topic:
Wel heel erg dat de machinist is omgekomen. Zo'n hoogwerker geeft echt geen cm mee. Heel masief en vooral zwaar...
Dat kun je ook wel zien aan hoe dat ding het traject van de trein zo gigantisch heeft veranderd! De trein ligt 50 mtr van het spoor vandaan met de voorzijde

Re: Goed fout gegaan met trein bij Dalfsen

Geplaatst: 23 feb 2016 20:27
door WilcoV
Pruts3r schreef: Ik dacht dat bij de VIRM de machinisten zelfs de cabine uit moeten vluchten omdat de cabine de kreukelzone is.
Nee, de cabine is versterkt, maar kan maar tot een bepaalde hoeveelheid krachten verwerken. De eerste klappen worden opgevangen op de balkons. Probleem bij de VIRM is vooral de grote frontruit. Bij NS hebben machinisten de opdracht om bij alle materieel weg te vluchten uit de cabine als aanrijding met een groot object dreigt. De tijd die je hiervoor hebt is echter niet altijd toereikend, maar ik ben toen inderdaad uit de cabine weggevlucht.

On Topic:
Op het nieuws net de situatie duidelijk gemaakt dat de trein uit een bocht kwam en daar weinig zicht had op de overweg. Even terugdenkend, tot een klein jaar geleden reden wij daar ook nog, kan ik dat beamen. Dit maakt dat de reactietijd van de machinist heel erg kort is geweest. De hoogwerker was een huurobject dat een snelheid van 'slechts' 3 km/u maximaal kan behalen en over het algemeen zonder bestuurder wordt verhuurd. Het veranderd niets aan het gebeuren, maar ik vraag me gelijk af of zoiets op eigen kracht op de openbare weg mag rijden.